بهترین دوربین های امنیتی خانگی کدام اند؟

دوربین های خانگی هوشمند

home security poster rahkarmofid

مانند تمام گجت های دهه های گذشته، دوربین های امنیتی خانگی نیز هوشمندتر شده اند. معمولا خانه های هوشمند به این گونه هستند که بتوانید با گوشی همراه خود تنظیمات دمای خانه و یا نوردهی را تغییر دهید. اما با پیشرفت هایی در هوش مصنوعی، دوربین های امنیتی در حال پیچیده تر شدن هستند. آن ها قادر به تشخیص حرکات، تمیز دادن بین افراد و حتی تشخیص دهی صورت به صورت بلادرنگ هستند.

حال سوال اینجاست که آیا کسی به دوربینی که مجهز به این امکانات باشد در منزل نیاز دارد؟

جواب این سوال در پاسخ به این سوالات نهفته است که اولا چرا شما به دنبال امنیت خانگی خود هستید و ثانیا قرار است برای چه کاری از این دوربین ها استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این مسائل دوربین امنیتی خانگی لزوما هوشمندترین و یا حتی گران ترین نیست. اما قادر به انجام امور پایه با قیمتی به صرفه باشد.

اولین دوربین امنیتی خانگی دوربین شرکت آمازون به نام Amazon Cloud Cam است.

amazon cloud cam rahkarmofid

قیمت جهانی این محصول ۱۲۰ دلار بوده که از تمام رقبای خود ارزان تر است. با این دوربین می توانید کارایی دوربینی با سه برابر قیمت را داشته باشید. از امکانات این دوربین می توان به دید در شب، توانایی ضبط تصاویر با کیفیت HD تا ۲۴ ساعت و ضبط و پخش صدا اشاره کرد.

از نقاط ضعف این دوربین کیفیت نه چندان خوب تصاویر ضبط شده مخصوصا در حالت زوم است. از دیگر نقاط ضعف آن ضبط نکردن پیوسته تصاویر ویدئویی است که تنها در صورت احساس حرکات شروع به ضبط تصاویر خواهد کرد.

دومین دوربین متعلق با نام NEST Cam IQ شناخته می شود که از کیفیت تصاویر بهتر و همچنین هوش مصنوعی بالاتری بهره می برد.

NEST CAM IQ rahkarmofid

کیفیت تصویر در این دوربین ها ۴K بوده و از HDR در مواقع تغییر منبع نوری پشتیبانی می کنند. این دوربین ها با مجهز بودن به ردیف های ضبط و پخش صدا و همچنین سرویس دستیار گوگل می توانند در هر چه هوشمندتر سازی خانه شما تواناتر باشند.

از دیگر نقاط قوت NEST Cam IQ می توان به قدرت در تشخیص حیوانات خانگی و تمیز دادن حرکت آن ها از افراد، تشخیص چهره و همچنین توانایی ضبط تصاویر بدون وقفه اشاره کرد.

قیمت جهانی این محصول ۳۰۰ دلار امریکا است.