بهترین نوع دوربین های مدار بسته کدامند؟

دوربین های تحت شبکه یا آنالوگ 

CCTV RahkarMofid

برای داشتن انتخابی مناسب ابتدا باید از نحوه ی عمل دوربین های آنالوگ و تحت شبکه اطلاع یافت 

نحوه کار دوربین های تحت شبکه

 دوربین های تحت شبکه نیازی به اتصال مستقیم به کامپیوتر برای کار کردن ندارند و می توانند در هر نقطه ای در طول یک شبکه قرار گیرند. دوربین های IP به عنوان بخشی از تجهیزات تحت شبکه مانند سایر کامپیوتر های در شبکه، آدرس اختصاصی IP خود را خواهند داشت؛و به صورت مستقیم به شبکه سیمی یا بی سیم متصل می شوند.

نحوه کار دوربین های آنالوگ

دوربین های آنالوگ با حسگر CCD و گاهی با CMOS عرضه می شوند، و سیگنال های ویدیویی حاصل از سنسور به صورت دیجیتال پردازش شده ولی قبل از انتقال نیاز است؛ که به صورت آنالوگ برگردد، تا بتوان آن را توسط سایر تجهیزات آنالوگ مانند تلویزیون دریافت نمود.

حال کدامیک بهترند؟

دوربین های تحت شبکه یا آنالوگ

برای پاسخ به این سوال باید به تفاوت های هر یک بپردازیم

CCTV RahkarMofid

زیرساخت کابل کشی یکی از مزیت های دوربین های تحت شبکه می باشد، به جای کابل کشی فقط کافیست یک رشته کابل مانند CAT5 برای رساندن برق و دیتا استفاده شود. در حالی که کابل کشی سنتی برای دوربین های آنالوگ با استفاده از کابل کواکسیال می باشد. از این رو دوربین آنالوگ از هزینه بالای کابل کشی بهرمند می باشند. هم چنین این دوربین ها در مقایسه با دوربین های تحت شبکه از تکنولوژی روز بی بهره اند مانند زوم دیجیتال، همین طور برای نظارت محیط های وسیع نامناسب می باشند. در حالیکه با دوربین های تحت شبکه می توان مکان مورد نظر را از راه دور نظارت نمود.